Success Stories

Όταν το 1993 ξεκινάγαμε μια σχολή αποκλειστικά για drums, δύσκολα μπορούσαμε να φανταστούμε την εξέλιξη της σε έναν απ'τους μεγαλύτερους εκπαιδευτικούς οργανισμούς της χώρας. Με την πάροδο των χρόνων προστέθηκαν περισσότερα όργανα, άνοιξαν κι άλλες σχολές και μας εμπιστεύτηκαν χιλιάδες μαθητές.
 
Πολλοί από αυτούς έβλεπαν τη μουσική ως χόμπυ και άλλοι ήθελαν να διακριθούν καλλιτεχνικά και να γίνουν επαγγελματίες μουσικοί.
Εμείς από την πλευρά μας, πάντα δίναμε και συνεχίζουμε να δίνουμε μεγάλη σημασία στο να σεβόμαστε τους στόχους και τις επιθυμίες κάθε μαθητή συμβάλλοντας στην επίτευξη τους. Έτσι είμαστε πραγματικά υπερήφανοι για κάθε έναν από αυτούς είτε εμφανίζεται μπροστά σε χιλιάδες θεατές είτε απολαμβάνει την Κυριακή του παίζοντας μουσική με φίλους.
 
Παρακάτω έχουμε συγκεντρώσει μια λίστα ορισμένων νυν και πρώην μαθητών μας που διακρίνονται ως μουσικοί.
 
Δυστυχώς είναι αδύνατον να τους συμπεριλάβουμε όλους οπότε να ζητήσουμε προκαταβολικά συγγνώμη από όσους παραλείψαμε.
Θα θέλαμε όμως και τη βοήθεια σας στην επικαιροποίηση της. Αν θεωρείτε πως θα έπρεπε να είστε στην παρακάτω λίστα ή αν έχετε να προτείνετε κάποια διόρθωση, παρακαλούμε να κάνετε τον κόπο και να μας στείλετε ένα email στο info@labmusiceducation.gr με θέμα 'Success Stories'.

 

Drums

Θάνος Χατζηαναγνώστου (Banda Valeu, The Wonderfall Quartet, καθηγητής στα Εκπαιδευτήρια ΔΟΥΚΑ)
Δημήτρης Μποσινάκος (Άννα Βίσση, Idra Kayne, Angelika Dusk)
Σεραφείμ Γιαννακόπουλος (Planet of Zeus, Night Knight, Wedding Singers, Δ. Γαλάνη, κ.α)
Δημήτρης Στεργίου (Ρόδες United, The Cave Children)
Νίκος Αργυρόπουλος (Tardive Dyskinesia
Γιώργος Καρλής (Φ. Δεληβοριάς, καθηγητής στο LAB | Music Education)
Σπύρος Παπακώτσης (GAD., Κ. Βήτα)
Σπύρος Κουδούνης (Σάκης Ρουβάς, Melisses)
Δημήτρης Καλονάρος (Ν. Πορτοκάλογλου, ΒΗΤΑΠΕΙΣ, Γιώργος Ζερβός, Les Trois Femmes, Carrot Cake)
Γιάννης Καρράς (Baby Guru)
Τάσος Πέππας (Υπόγεια Ρεύματα)
Γιώργος Μπαρμπέρης (Takis Barberis Group, Organic Soul Injection, Fata Morgana)
Νίκος Αδαμόπουλος (Tonis Sfinos, Victory in Rio)
Φοίβος Άνθης (Berklee College of Music Scholarship)
Ντέννης Παναγιωτίδης (Cyanna Mercury, Echo Train, Rap Over)

Κώστας Τατσάκης (Χάρης Λαμπράκης)

Λάμπρος Γερολυμάτος (1000 mods)
Ερωτόκριτος Κολαίτης (Lucky Funeral, Burning Sticks)
Θοδωρής Παπαστάθης (Παντελής Θαλασσινός)
Βασίλης Χωριανόπουλος (Νάσια Γκόφα, Νίνα Λοτσάρη)
Γιάννης Ηλιάκης (Strovili)
Αναστάσης Γούλιαρης (Music Soup, Σ. Μάνεσης, Σ. Λέκκου, Γ. Μικρός, καθηγητής στο ωδείο Athenaeum)
Αλέξης Σταυρόπουλος (borderline syndrome, Loop Vertigo, Insect RadioBarbara's Straight Son)
Μάκης Αλεφραγκής (Μαζωνάκης, MANTI)
Ανδρέας Νικολής (Εργαστήρι Ελληνικής Μουσικής Δήμου Αθηναίων, καθηγητής στο ωδείο Αργυρούπολης)
Νίκος Θεσσαλονικεύς (Conservatorium van Amsterdam)
Ηλίας Αρωνίδης (Brothers, Σtella)
Ηλίας Καραχάλιος (BIOTECHStarWound)
Βαγγέλης Τσιμπλάκης (Μαρία Κηλαηδόνη)
Φοίβος Ανδριόπουλος (3Fold Pain, Underworld Dreams)
Mike Χαλβατζόγλου (Stan)
Παναγιώτης Βλάχος (Schooldrivers)
Νίκος Ζούρας (My drunken Haze)
Στέφανος Σακελλαρίου (we.own.the.sky, 10 Code)
Δανάη Πάλακα (Kid Flicks)
Δημήτρης Τσόλης (Γιάννης Μηλιώκας)
Μηνάς Βασιλάκης (Doomocracy)
Μιχάλης Κασβίκης (Hedvika)
Χρήστος Τζέρπος (Les Enfants De PigalleConstantine Cheimarios Group
Kamil Kam (Poem)
Gustav Penka (Free Form Trio)
Δημήτρης Αζοράκος (8espesious small band)
Ελένη Νότα (Lightfold)
Γιώργος Ψυχογυιός (illusion)
Σωκράτης Παναγουλέας (Caelestia)
Θοδωρής Ντούσκας (Katerine Duska)
Θάνος Καλοδούκας (Groove Therapist, καθηγητής στο musicfor)
Χρήστος Δουλάμης (Άντζελα Δημητρίου)
Δημήτρης Κουτάντος (Koninklijk Conservatorium - Royal Conservatoire)
Γιάννης Καμπούρης (Session, καθηγητής στο Ωδείο Ίλιον & στο Drummania)
Σπύρος Τσοπελάκος (Jamming Funkers)
Παντελής Καρασεβδάς (A Victim Of Society)
Βασίλης Φατούρος (Blueberry Jam)
Αχιλλέας Καμζόλας (Exarsis)
Γιώργος Τζίτζιφας (Among Ruins,Icecrown)
Δημήτρης Τσαμπουνάρης (Rita Mosss)
Δημήτρης Καρκαβέλλιας
Αντώνης Ζωντήρος (Ruined Families)
Αντώνης Βλάσσης (Allen's Hand, Θανάσης Βασιλόπουλος)
 

Bass

Γιάννης Βουτσινάς (Χρήστος Θηβαίος, BET, Egg Lemon Sauce, καθηγητής στο μουσικό εργαστήρι Δίεση και στο ωδείο Ηχομορφές)
Γιώργος Γαζής (SolarmonkeysDisconnectedΆννα Βίσση)
Σπύρος Μαυρομάτης (Tonis Sfinos)
Κατερίνα Κώτη (Groove TherapistΚαθηγήτρια στο Musicfor)
Γιάννης Νάτσιος (Αλεξάνδρα Κόνιακ
Αλέξανδρος Σοφιανός (Χάρης Πανόπουλος)
Μάνος Κασκούτης (Organic Soul Injection)
Κώστας Τριανταφύλλου (Sbaraquack)
Αλέξανδρος Σιάμος (illusion)
Νίκος Κούτρας (Blueberry Jam)
Θάνος Ζούρας (Pale Faces)
Γιάννης Ευθυμίου (Lower Cut, The Road Miles)
Σωτήρης Παπαδέας (Session)
 

Guitar

Σπύρος Γεωργαντάς (Blame Kandinsky)
Γιώργος Χριστουλάκης (Prince Claus Conservatoire Groningen)
Γιώργος Καρδιανός (Σπύρος ΓραμμένοςΟρέστης Ντάντος)
Θάνος Παγκράτης (Funky Lab)
Γιώργος Καλοδούκας (Groove Therapistκαθηγητής στο musicfor)
Δημήτρης Καραγιάννης (TripNoteSacred Valley Tales)
Γιώργος Λαμπάδης (SbaraquackSgt. Pepper's Beatles Tribute Band )
Δημήτρης Σχίζας (NEWMARK, Soul mates)
Αλέξης Ζορμπάς (Τάσος Σκούρας, Mighty N)
Χρήστος Σπυράκης (Μιχάλης Τσαντίλας)
Μοτσενίγος Άρης 
Χρήστος Βλάχος (Black Hat Bones)
Άλεξ Χρυσοστομίδης 
Rami Winston
Ιάσονας Αθανασιάδης (Koninklijk Conservatorium - Royal Conservatoire)
Κώστας Σιδηροκαστρίτης (Kostas Sidirokastritis Trio)
 

Vocals

Ιορδάνης Ακριτίδης (Funky Lab, Clockwise)
Λεβέντη Ελένη 'Onni' (Dark En Ciel)
Παναγιώτα Αλτανοπούλου (Late Farewell)
Άννα Στεφάνου (Potergeist, One Night Band)
Αφροδίτη Ταβουλάρη (The Road Miles)
Χάρης Κατής (Disconnected)
Αργυρώ Πλατή (Boom Squad)
Μαρίνα Βουλγαράκη 
Βασιλική Καζέπη (POH)
Ελίνα Μάλλιακα (Solo)
Στέφανος Κατής (Disconnected)
Πέτρος Ευφραιμίδης (IndiGO)
Βανέσσα Κουρτέση
Ηλίας Ηλιάδης (Χάροι Πότες)
Ηρώ Βήχου (POH)
Αλέξανδρος Κοτσιώρης (The Ruckus Habit)

 

Keys

Κατερίνα Λιάκη (Blueberry Jam, Funky Lab)
Chris Kinani (Rollin' Dice)
Πέτρος Μαράντζας (Round 4, Real Effect)